Başkanın Mesajı
Geri
28.11.2020 22:17

SINIRDA YILDIZ BİR İLÇE

Ömrümü doğup büyüdüğüm ilçeme, Akçakale’me, şanlı şehrim Urfa’ma hizmet için adadım. 21. Dönem Şanlıurfa Milletvekili olarak kabinede yer aldım. 2019 yılından itibaren de belediye başkanlığı görevini yürütüyorum.

Siyasetçinin bir rüyası yoksa siyaset yapmasın diyerek çıktığım bu yolda müreffeh bir Urfa rüyası gördüm. Siyasi geçmişim ve tecrübemi, bize verilen hizmet etme şansını bu rüyayı gerçekleştirmek adına gece gündüz demeden fırsata çevirerek çalışıyoruz. Gayretimiz; toprağı, suyu, stratejik konumu ile önemi her geçen gün artan ilçemizi batıdaki iller seviyesine getirmek ve sınırda yıldız bir ilçe yaratmak içindir.

Bütün ülkelerde olduğu gibi kamu yönetiminin vazgeçilmez unsuru olarak görev yapan belediyemiz, göreve geldiğimizden bu yana gücünü halkından ve devletten; hizmetlerin yürütülmesindeki verimliliğini ise çabamızdan almaktadır. Etkin bir şekilde mesai kavramı gözetmeksizin sahadayız. Önceliklerimizi belirleyip, sorunların bizzat sahada tespitini yapıp beklentileri karşılama arzusu ile sorumluluklarımızın da bilincinde hareket ediyoruz.

Göreve geldiğim günden bu yana ilçemizde yaşam kalitesini ve eğitimde başarı skalasını artırmak, spor faaliyetlerini artırıp daha dinamik bir gençlik yaratmak için projeleri hayat geçiriyoruz. İçimizde vatandaşımızın memnuniyetini daha ne kadar sağlayabiliriz endişesini taşıyoruz. Bu endişe ile projelerimizin sayısını artırıyor, yıldız ilçe yaratma gayretimizi sürdürüyoruz.

Emeklerimizin karşılığının; gülen bir çocuğun yüzünde, elleri nasırlı amcamızın teşekküründe, hanım kardeşlerimizin istihdamdaki varlıklarında, kütüphanede kitap okuyan öğrencilerinin başarısında, belediyemizin kurslarında ders veren müzik hocasının sazındaki nağmesinde, kırsalda çamursuz yollarda tarlasına giden işçi kardeşlerimizin zahmetsiz yolculuğunda olduğunu biliyoruz. Bu nedenle yorgunluk hissetmiyoruz. Aksine daha fazla çaba gösteriyoruz.

Bize güvenen, hizmet görevini emanet eden tüm vatandaşlarımız bilsinler ki emanetleri; gece gündüz kılı kırk yararak proje üretip azimle sınırda yıldız ilçe yaratma hedefinde olan bizlerin sahipliğindedir.

Hazırlanan bu bültende fiilen tamamladığımız hizmetler ve projeler bulunuyor. Bizlerin daima destekçisi olmanızı diliyor, duanızı talep ediyor, saygılar sunuyorum.