AKÇAKALE BALIKLIGÖL PROJESİ YAPIMI SÜRÜYOR…
Geri
25.10.2023 12:20

Şanlıurfa turizm lokasyonuna Akçakale’yi de dahil etmek isteyen ve bunun için de Balıklıgöl’ü ilçesine taşıyan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, yapımı devam eden Balıklıgöl projesini yerinde inceledi. Başkan Yalçınkaya projenin yeni yılın ilk aylarında tamamlanacağını duyurdu.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, hayalini kurduğu ve sözünü verdiği Balıklıgöl Projesi’nin yakın takipçisi.

Başkan Yalçınkaya öncülüğünde ilçede 110 dönüm alan üzerine Millet Bahçesi kurulmaya başlandı. Bahçe içerisine ise mesire alanı, Hz. İbrahim'in ve Hz. Sara'nın düğününün yapıldığı Ayn-El Arus ve sözü verilen Balıklıgöl Projesi yapılıyor.

Projenin de yakın takipçisi olan Başkan Yalçınkaya, millet bahçesine gitti. Burada çalışmaları inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Başkan Yalçınkaya konuya dair açıklama yaptı. Turizm lokasyonuna Akçakale’yi de dahil etmek istediklerini dile getiren Başkan Yalçınkaya “Akçakale Balıklıgöl yapımı devam ediyor. Yılbaşında ya da 2’nci ayın başında burayı bize teslim edecekler. 110 dönüm ve 110 dönüm alan üzerine kurulu büyük bir millet bahçesi. İçinde mesire alanları, içinde Aynel Arus (Hz. İbrahim’in evlendiği yer), içerisinde Balıklıgöl… Hepsi bir bütün olarak inşallah Şanlıurfa turizminin, Akçakale’nin hizmetinde olacak. İnanıyoruz ki; turizm pastasından Akçakale de payını alacak. Hz. İbrahim ile Sara annemizin evlendiği yer burası. İnşallah çok büyük bir ziyaretçi akını olacak. Hayırlı olsun” dedi.

DİĞER HABERLER